כינור לב | מהלך האימון
מאזינים למוסיקה המותאמת לקצב הלב ולשינויים המזעריים ביותר המתרחשים בקצב הלב בזמן אמת

במהלך האימון מתחברים לחיישן שדוגם את קצב פעימות הלב בזמן אמת, ומעביר את המידע אודותם לתוכנה (מחשב / אפליקציה). במקביל מקשיבים למוסיקה שמוטמעת בתוכנה ונושמים לפי הדמיית נשימה שנראית על גבי המסך. מרגע שמתחילים את האימון המוסיקה שנשמעת מתנגנת לפי קצב הלב שלך.

 

כאשר קצב הלב עולה המוסיקה נעשית מהירה יותר, וכאשר הקצב יורד המוסיקה נעשית איטית יותר. כך לאורך כל האימון. ​

למעשה אתה מאזין לקצב לבך ולשינויים המזעריים ביותר המתרחשים בו בזמן אמת. באופן טבעי לא ניתן לשים לב לשינויים אלה, אולם דרך המוסיקה שמתנגנת לפי דופק הלב, המקצב חודר לתודעה. מרפה ומאזן . 

מתפתחת מודעות חדשה שמובילה לאיזון של המערכת העצבים האוטונומית שמקורה במוח. בכך נוצר מעגל אינטראקטיבי בין הלב למוח לנשימה. בעת ההאזנה נוצר חיבור מוחשי הניתן למדידה בין קצב הלב, לבין המוח, לבין הנשימה. הדבר גורם לשינויים פיזיולוגיים במערכת העצבים האוטונומית וזו חוזרת לאיזונה. התוצאה של כל זה היא בריאות כוללת טובה ומיטבה. ​

חוויית האימון בכינור לב מיוחדת ומהנה:

חיבור האצבע לחיישן שמחובר למחשב (או לסמרטפון), ובחירת שיר מתוך מגוון של שירים ומנגינות שמוטמעים בתוכנה. כעת נושמים בהתאם להנחיות המטפל, או לפי הדמיית הנשימה באפליקציה. כשקצב הלב עולה המנגינה מושמעת מהר, כשהוא יורד המנגינה מואטת. המנגינה נשמרת בזיכרון ובתת מודע לאורך זמן ו"נרשמת" במוח.

היכולת להגביר את הקצב בעת הנשימה ולהאט אותו בעת שאיפה היא העדות להחזרת הגוף למצב מאוזן . 

"במוחו של אדם בריא יש כל הזמן תנודתיות", מסביר ליפו, "התעוררות ורגיעה – ההתעוררות מגבירה את קצב הלב, הרגיעה מאטה אותו. אם לא מתקיים השילוב הזה, אם האדם הופך להיות אחיד מבחינה מוחית, סימן שהוא מאוד לא מאוזן. אנחנו בעצם מאמנים את המוח".

 

תירגול אישי בכינור לב : מומלץ להתאמן בכינור לב פעמיים ביום 10-15 דקות בכל פעם, ובמשך הזמן כל אחד יגלה מה המינון המתאים לו.

טיפול ריגשי ע"י מטפל של כינור לב : יש לתאם לוח זמנים ותדירות הטיפולים מול המטפלים המוסמכים שלנו. 

איחולינו לתהליכים נפלאים ומועילים

עם אצבע על הדופק תנו  למוסיקה לאזן את יומכם. להרגע . להרפות .