top of page
באנרים אתר כינור לב (3).png
כינור לב. קשר לב מוח. המוח שבלב.  
הלב שולח יותר מסרים ופקודות למוח מאשר להיפך
והפקודות מהלב משפיעות לא רק על מצב רגשי אלא גם על כישורים מנטלים, נפשיים. 

שיטת כינור לב באמצעות חדשנות טכנולוגית מצליחה להשמיע מוזיקה שמסונכרת לדפיקות לב ומתחילה לחולל דפוס תקשורת חדש , בין הלב למוח עוקף הדפוס הקבוע הרשום בגוף .

 

תחומי מחקר הלב*, גילו בעשורים האחרונים כי ללב שלנו יש מערכת עצבית פנימית משלו. מעין "מוח קטן" מערכת נוירונים הדומה לזו שקיימת במוח, שמתקשרת לא רק עם המוח, אלא עם הגוף כולו.


"המוח בלב" מכיל רשת של תאי מוח עם מעל 40,000 נוירונים תחושתיים, בעלי זיכרון לטווח קצר ולטווח ארוך, והוא מתקשר עם הגוף בכמה דרכים: דרך קישורים במערכת העצבים, דרך הורמונים שמופקים בלב, דרך תדרי גל אלקטרומגנטים שעוברים למוח, וכמובן דרך גלים ביו-מכנים או "משאבה" של לחץ דם. כל זה, מאפשר ללב לקבל, לשלוח, ולעבד מידע, ואף לקחת החלטות באופן עצמאי. 

האותות שמשודרים מהלב למוח, הם שמורים למוח איזה כימכלים של רגש לשחרר, בהתאם למה שאנו חשים. זה אומר שאנו יכולים לקחת החלטות דרך הלב או אם תרצו "לחשוב" דרך הלב. 

 

הלב הוא מערכת אוטונומית אינטילגנטית. התקשורת שבין הלב למוח היא דו צדדית .
הלב הוא המרכיב המרכזי במערכת הרגשית שלנו, והוא לא רק מגיב לרגשות, אלא גם שולח בעצמו אותות המשפיעים על החוויה הרגשית שלנו בכול רגע. למעשה, הוכח כי הלב שולח יותר מסרים ופקודות למוח מאשר להיפך… והפקודות מהלב משפיעות לא רק על מצב רגשי אלא גם על כישורים מנטלים כמו ריכוז, זיכרון ופתרון בעיות.


הלב גם מייצר ושולח הורמונים נירוטרנסמיטרים שמשפיעים על תפקוד המוח והלב. בין ההורמונים האלו למשל יש את ה אוקסיטוצין Oxytocinn, או כפי שנוהגים לכנות אותו, הורמון האהבה שמופרש כשאנו חווים התאהבות.
 

ללב יש תפקיד משמעותי בהתחברות למה שאנו מכנים "החוש השישי" או האינטואיציה שלנו. אנשים רבים מפקפקים באינטואיציה ובתחושות הפנימיות שלהם. הם נוטים לשכוח שאנו חלק מהטבע, והטבע משופע בחושים השונים במהותם מחמשת החושים של בני האדם. לדוגמא – חוש הניווט שמורה לציפורים לאן לנדוד, חוש התמצאות שעובד כמו סונר ומאפשר לעטלפים לעוף מבלי להתנגש בעצים, חוש שמאפשר ללויתנים לקלוט ריחות מתחת למים, חוש שמתריע על סכנה קרבה, חוש שמניע חיות להזדווג, ועוד חושים שאין לנו גישה אליהם, או שהם חדים בהרבה מהחושים שלנו. החוש השישי או האינטואציה, מתוארת כ"תחושה פנימית" שהמקור שלה לא ידוע, אך היא מקושרת לתחושות בלב ולא למחשבות במוח החושב.

תגלית נוספת של המכון למחקר הלב*, שאף פורסמה במגזינים מובילים, היא שהלב שלנו מוקף בשדות חשמליים ואלקטרומגנטיים, הניתנים למדידה, ומזכירים מבנה של "טורוס" (אנרגיה מעגלית המזכירה סופגניה עם  חור במרכזה). השדות הללו, נוצרים כאשר אנו חווים רגשות שונים, והם מוקרנים מהלב החוצה, ומשתרעים הרבה מעבר לגבולות הגוף. כלי מדידה עכשויים, מודדים את החשמליות והמגנטיות המוקרנות משדות הלב, עד לטווח של 2.5 מטר מסביב לגוף (לאזור שמכונה ה"הילה"), אך הסברה היא שהם רחבים בהרבה. למעשה מדענים מעריכים כי השדה שמוקרן מהלב משתרע לאורך קילומטרים רבים ברמה הפיזית, וברמה הקוונטית, הוא אינסופי. זה אומר שכאשר אנו נמצאים בחדר עם אנשים נוספים, שדות הלב שלנו מתערבבים זה בזה, וזו אחת הסיבות לכך שאנו מסוגלים לחוש אנרגטית, חלק ממה שקורה לאנשים סביבנו.


ברמה המדעית – הלב מיצר תדר חשמלי מגנטי, ושולח אותו החוצה מהגוף בכל הכיוונים. התדר מכיל את כל אורכי  הגל שלנו, הכוללים בין השאר חותמת רגשית של מה שאנו חשים באותו הרגע. 

*מדענים מהמכון לחקר המתמטיקה של הלב בארה"ב The Institute of HeartMath, גילו כמה עובדות מפתיעות על הלב

bottom of page