קשב וריכוז

כינור לב. מסייע בהתמודדות עם הפרעת קשב וריכוז.
במהלך הטיפול משולבים משחקים שמסייעים לילדים לשלב ריכוז עם הרפיה התנסות שמחזקת את היכולת שלהם להתמודד עם הפרעות הקשב שחווים במהלך שיגרת היום. 

שילוב של משחקים יחד עם תוכנת כינור לב שמאפשרת במהלך הטיפול, למטופל  להיות מחובר לחיישן המזהה את קצב פעימות הלב ולתוכנה שמתרגמת את המקצב למוסיקה המושמעת למטופל תוך כדי המשחקים. 

 

במהלך הטיפול המטופל מאזין למעשה לקצב ליבו ולשינויים המזעריים ביותר המתרחשים בקצב הלב בזמן אמת. דרך המוסיקה חודר המקצב לתודעה. מרפה ומרפא ומאזן. ברגע שנצפה העדר איזון בין התעוררות ורגיעה ישנה הפסקה במהלך המשחק והמטופל מודרך איך להיכנס שוב למצב קוהרטי, ברגע שזה קורה, מהלך המשחק ממשיך. 

חוויית הטיפול החדשני שמשלבת תירגול כינור לב עם משחקים  היא מיוחדת ומהנה :

חיבור האצבע לאלקטרודה המחוברת למחשב, ובחירת שיר אהוב. כעת כל שיש לעשות הוא לנשום ולשאוף בהתאם להנחיות של המטפל.  ובמשולב להנות ממשחק מאתגר כשקצב הלב עולה המנגינה מושמעת מהר, כשהוא יורד היא מואטת. היכולת להגביר את הקצב בעת הנשימה ולהאט בעת שאיפה היא העדות להחזרת הגוף למצב מאוזן . והמעקב שנעשה במהל משחקים מאפשר כך מנחה דר' ליפו  "במוחו של אדם בריא יש כל הזמן תנודתיות", מסביר ליפו, "התעוררות ורגיעה – ההתעוררות מגבירה את קצב הלב, הרגיעה מאטה אותו. אם לא מתקיים השילוב הזה, אם האדם הופך להיות אחיד מבחינה מוחית, סימן שהוא מאוד לא מאוזן. אנחנו בעצם מאמנים את המוח ומחזירים אותו לכושר".

 

המנגינה נשמרת בזיכרון ובתת מודע לאורך זמן כך גם ההתנסות במשחקים המדמים מצב של מתח ולחץ ולאחר תרגול "נרשמת" במוח.

הגוף וכל האברים נמצאים בהאזנה תמידית לפעימת החיים דרך דופק הלב שיטת כינור לב מאפשרת באמצעות סינכרון דפיקות הלב למוזיקה המושמעת לפתוח ערוץ שמע  בין הלב למוח שמכניס את הגוף והתודעה למצב מאוזן כינור לב מאפשר לפתוח ערוץ מקביל, מרפה-מרפא, עוקף "התשדיר" הקבוע הרשום בגוף.

תוצאות "מוקסו" של תלמיד לאחר 20 דק' כינור לב 

תוצאות "מוקסו" של תלמיד לפני כינור לב 

תוצאות "מוקסו" של תלמיד לאחר  סידרת אימונים בכינור לב 

עם אצבע על הדופק

תנו  לכינור לב 

לאזן את ילדיכם.

להרגע.

להרפות.

כינור לב מסייע לאיזון והרגעת ילדים, ומועיל להפרעות קשב ריכוז ואמפולסיביות.

לפרטים נוספים הרשמו באתר

מרכז כינור לב -  ירושלים   

טל. 02-6528818 

פקס. 02-6512165           

KinorLev Center, Jerusalem, Isreal

  • KinorLev on Facebook