אודות 

ד"ר מרדכי ליפו.
כינור לב.

מזה כעשרים שנה ד"ר ליפו מנהל מרפאה עצמאית בירושלים המתמחה בטיפול בכינור לב ובמחלות כלי דם וסכרת.

דר ליפו  בעל ותק של מעל 40 שנה בתחום הרפואה. למד בצרפת והשתלם במחקר מדעי במכון ויצמן. הוא היה רופאו האישי של הרב צבי יהודה. ניהל מחלקות סיעודיות ומוסדות אישפוז רבים.

 

לפני כ -10 שנים הגה ד"ר מרדכי ליפו את הרעיון של פיתוח כלי טכנולוגי שיאפשר חיבור בין הלב למוח באמצעות האזנה למוסיקה המותאמת לדפיקות הלב, על מנת לייצר ריפוי והחלמה. ומאז ועד היום אלפי מטופלים זכו לרוחה אישית ולאיזון נפשי ריגשי ופיזי באמצעות הטיפול בכינור לב ועשרות מטפלים עברו הכשרה  בהנחייתו לטיפול בשיטת כינור לב.

הפסיכיאטר ד"ר מיכאל אבולעפיה מאשר את יעילות הטיפול במקרים נפשיים שונים: "אני מכיר את ד"ר ליפו קרוב לעשרים שנה, אדם מאוד צדיק ומאוד חדשן, דבר שהוא מאוד נדיר כשלעצמו - בדרך כלל צדיקים הם לא חדשנים, וחדשנים אינם צדיקים, ואילו ליפו מצליח לשלב. ובאמת אני רואה תוצאות מאוד טובות עם השיטה שלו, בעיקר בנפגעי חרדה ופוסט טראומה".

את השיטה שפיתח ד"ר ליפו הוא מכנה 'כינור הלב', והיא מבוססת על טיפול עצמי בעיקרו, כאשר המטופל לומד להפעיל באופן הרמוני את קצב הלב. "לאחר שהעמקתי במחקרים על השפעת האיזון המוחי על בריאות האדם, הרעיון של השמעת מוזיקה בקצב לבו של האדם.

 

התחלנו לפני 20 שנה בפיתוח התוכנה וניסויים להבנת פעולת מוסיקה מותאמת לדפיקות הלב  על המוח, ובאמת התברר שכאשר האדם משמיע לעצמו מוזיקה שהוא אוהב לפי קצב הלב שלו, יש לכינור לב השפעה כמו של מדיטציה מהסוג החזק ביותר: ראיתי שיש לזה השפעה על הדם ועל מערכת העצבית האוטונומית, שהמטופלים מסוגלים להביא אותה לאיזון בעזרת הטיפול.

 

התוצאות בגוף ובנפש אדירות: טיפול בחרדות, דיכאון, קשב וריכוז בילדים לצד סוכרת ופצעים כרוניים, בזכות החיזוק של המערכת החיסונית. אנחנו מתכוונים להתחיל מחקר על סרטן, בעזרת ה', וכבר מנהלים פרויקט מחקר בבית החולים הדסה בקשר למניעת התקפי לב".

כתבה על דר מרדכי ליפו - עלון אתנחתא 

 בשיטת כינור לב המוסיקה מסונכרנת לדפיקות הלב שלך

"המנצח, המטרונום של הנגינה זה הלב שלך"

ד'ר מרדכי ליפו מפתח השיטה

מרכז כינור לב -  ירושלים   

טל. 02-6528818 

פקס. 02-6512165           

KinorLev Center, Jerusalem, Isreal

  • KinorLev on Facebook